Digital Youth

Digital Youth to projekt skierowany do młodych i współtworzony przez młodych, poświęcony pozytywnemu i kreatywnemu wykorzystaniu nowych technologii, oraz bezpieczeństwu online. Składa się z portalu dygitalyouth.pl, profilu na Facebooku, papierowego magazynu, corocznego Digital Youth Forum oraz spotkań i warsztatów dla młodzieży. Na portalu znajdziecie między innymi filmy poświęcone bezpieczeństwu na Facebooku, dobre praktyki, narzędzia Facebooka służące do ochrony prywatności i bezpieczeństwa oraz zagrożenia jakie mogą wiązać się z nieodpowiednim korzystaniem z platformy. To kampanie składająca sie z przejrzystych filmów wideo, które prowadzą nas przez rządzące tym portalem zasady prywatności.

W dziale "Kreatywność" znajdują się polecane przez redakcję programy, wydarzenia, wystawy czy kampanie które łączą narzędzia cyfrowe i twórcze - znajdziecie tu choćby kampanię #MamyGłos promujący ciałopozytywność wśród nastolatek, jak i zachetę do eksplorowania światowych muzeów wraz z Google Arts& Culture.

Dużo miejsca poświecono także mecce nastolatków - YouTubowi. O zarabiających fortunę YouTuberach, ale też o programach popularnonaukowych zamieszczanych w tej najbardziej demokratycznej telewizji świata, przeczytacie w dziale "Rozrywka".

Najważniejsze jednak miejsce w projekcie zajmuje bezpieczeństwo, czyli artykuły o tym jak zabezpieczać swoje dane, czym jest RODO, jak weryfikować zdjęcia czy jak rozpoznawac fake newsy.

Rozpoznawanie medialnej propagandy to też rodzaj dbania o swoje bezpieczeństwo w internecie - zarówno intelektualne, jak również dotyczące innych sfer życia na które wpływają przekazy propagandowe - od zdrowia, poprzez edukację, kończąc na wyborach politycznych. 

Śledźcie portal projektu Digital Youth, a także zainteresujcie się jego corocznym Digital Youth Forum, na którym młodzi twórcy prezentują najbardziej gorące medialne tematy.