Szkolenie: jak rozpoznawać i reagować na medialną propagandę


Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza 21 i 22 września na szkolenie „Mind Over Media. Jak rozpoznawać i reagować na medialną propagandę” skierowane do trenerów, trenerek, edukatorek i edukatorów chcących poszerzyć swoje kompetencje związane z interpretacją i dekonstrukcją przekazów medialnych. Celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom i uczestniczkom materiałów i narzędzi do dalszej, samodzielnej pracy edukacyjnej.

Szkolenie jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest przeprowadzenie do 15 grudnia 2018 jednego szkolenia dla dorosłych z użyciem naszych materiałów. Za prowadzenie szkoleń przewidujemy wynagrodzenie trenerskie.

Podczas dwudniowego szkolenia (10 h) w Warszawie:

enlightened poznamy metody pracy i narzędzia edukacyjne wypracowane w międzynarodowym programie edukacji medialnej „Mind Over Media”;

enlightened poznamy techniki propagandy, narzędzia stymulujące krytyczne myślenie oraz

enlightened scenariusze i analizy dotyczące walki z dezinformacją, rozpoznawania języka propagandy wczoraj i dziś, manipulacji w różnych rodzajach mediów i w rozrywce;

enlightened dowiemy się także jak reagować na nieprawdziwe informacje i skutecznie z nimi walczyć;

Szkolenie prowadzone będzie przez polski zespół programu "Mind Over Media" i zaproszone ekspertki i ekspertów.

Oferujemy zwrot kosztów przejazdu, wyżywienie i nocleg w Warszawie.

Zgłoszenia (imię i nazwisko, miejscowość, miejsce pracy, krótki opis (5-7 zdań) doświadczenia w pracy z edukacją medialną) przyjmujemy do 9.09.2018 na adres maja.dobiasz@ceo.org.pl.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.

Wstępny program szkolenia w załączniku i w ramce.