Wieści ze szkół

Przeczytajcie kolejną relację z dwóch szkół biorących udział w naszym programie Włącz się. Młodzi i mediaZespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.

Bardzo nas cieszy, że uczniowie angażują się w różnorodne zadania, a koordynatorzy przesyłają nam relacje z ich przebiegu, dzięki czemu możemy pokazać wasze nowe osiągnięcia i doświadczenia. Zapraszamy do lektury. 

Grupa licealistów z ZSP Nr 2 w Nałęczowie uczestniczyła w XVI Młodzieżowych Warsztatach Dziennikarskich.  W czasie zajęć dużo uwagi poświęcono zagadnieniu transformacji mediów. Poruszono problematykę nowych form konsumpcji mediów: radia z wizją, interaktywnych audycji radiowych, papierowej prasy połączonej z rzeczywistością poszerzoną, telewizji w Internecie, cyfrowych gazet. Uczestnicy mieli okazję poznać, słuchać, rozmawiać i wspólnie pracować z prawdziwymi osobowościami ze świata mass mediów.

Oprócz tego uczniowie z Nałęczowa we współpracy z Nałęczowskim Domem Kultury zorganizowali pokaz filmowy „Andrzejowi Wajdzie – pro memoria”.

Natomiast uczniowie z ZSP w Redzie z powodzeniem angażują się w różnorakie projekty. W ramach Europejskiego Dnia Umiejętności Zawodowych uczniowie technikum organizacji reklamy od października pracowali nad projektowaniem kampanii medialnych. Efektem ich pracy są projekty, które obronili przed promotorem i Dyrekcją Szkoły.

Uczniowie z Redy wzięli także udział w dwóch wykładach z zakresu social media, które miały charakter praktyczny:

•             Moc Twojej marki (social media) - prowadzenie - dr Radosław Stojek wykładowca WSAiB

•             Jak dostać pracę w social media? - prowadzenie - Sylwester Budzelewski WHITE ANCHOR.

Dzięki aktywnemu udziałowi w zajęciach dowiedzieli się, jak korzystać z mediów interaktywnych do budowania sukcesu marki i firmy i co niezwykle ważne - otrzymali ogromną dawkę praktycznych porad, jak prowadzić kampanię w mediach społecznościowych etc. 

Młodzież przygotowała również kampanię społeczną z zakresu marketingu zaangażowanego społecznie i z powodzeniem brała udział w ogólnopolskich olimpiadach. 

Bardzo nam miło, że zespoły tak chętnie angażują się w kolejne zadania, które są im stawiane w ramach programu Włącz się. Młodzi i media.  Wszystkim zespołom życzymy powodzenia i wytrwałości.

Piszcie do nas, a Wasze relacje z przyjemnością zamieścimy na stronie i blogu programu.